Każdego roku we wrześniu Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują "Pokazy z Fizyki" dla uczniów szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych. Ideą "Pokazów z Fizyki" jest popularyzacja tej nauki poprzez prezentację fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych.

W czwartek 27 września 2018 r. o godz. 9.00 wybraliśmy się grupą 50 uczniów naszej szkoły na pokazy fizyczne do Lublina. Odbyły się one w dwóch aulach uczelni. Dotyczyły czterech tematów: "Fizyka latania", "Błękitna planeta", "Fizyka zabawek" i "Światło i oko". Podczas tych spotkań uczniowie mogą poznać prawa fizyki w sposób prosty i ciekawy, a momentami nawet śmieszny.

Po pokazach uczestniczyliśmy w projekcji polskiego filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”  inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera w centrum handlowym Plaza.

Prezentowany film przybliżył historię polskich pilotów w pierwszym okresie działań bojowych. Okazał się dawką niezapomnianych wrażeń, wiernie oddając realia tamtych czasów.

Opiekunami wyjazdu byli: Katarzyna Chapska, Marta Czerw, Dariusz Ćwieka, Agnieszka Malińska.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top