Uczniowie Techniku Informatycznego oprócz zajęć realizowanych w ramach programu nauczania mają okazję poznawać nowe technologie w jednej z dziedzin szerokiego zastosowania informatyki czyli w  robotyce i automatyce.

W ostanią środę 9 grudnia odwiedzili wytwórnię drzwi drzwi zewnetrznych i wewnętrznych Erkado z siedzibą w Gościeradowie. Wytwórnia jest przykładem sukcesu biznesowego na rzadko spotykaną w naszych okolicach skalę. W trakcie wizyty dowiedzieliśmy się między innymi, że miesięcznie produkowanych i sprzedawanych jest 40 tysięcy sztuk drzwi wewnętrznych dla krajowych i zagranicznych odbiorców.

Uczniowi mieli okazję obejrzeć zautomatyzowane linie produkcyjne, na których wiele czynności wykonują sterowane numerycznie roboty, w firmie wdrożono również zinformatyzowany system zarządzania produkcją, łaczący czynnosci związane z przyjmowaniem zamówień, produkcją, dystrybucją i rozliczeniami. Maszyny i urządzenia oraz system pracy zakładu wywarły na uczestnikach wycieczki duże wrażenie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w licznie zadawanych oprowadzającym pytaniach.

Przedstawiciele zakładu zapewnili o możliwości odbycia praktyk na terenie firmy, z pewnością jeżeli taka możliwość będzie, to znajdą się chętni aby bardziej szczegółowo zapoznać się  z technologiami XXI wieku, które niepostrzeżenie pojawiły się najbliższej nam okolicy.

Galeria zdjęć

(D.Ćwieka)

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top