Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

23 czerwca pożegnalismy mijający rok szkolny 2016/2017. W sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele i młodzież I LO i Technikum nr 1. Honorowym gościm był Starosta Kraśnicki Pan Andrzej Maj.

Jak zwykle przy takich okazjach uroczystość prowadził dyrektor szkoły Pan Piotr Miecznikowski. W swoim wystąpieniu nawiązał minionego roku szkolnego przypominając niektóre wydarzenia. Oto wyjątki z przemówienia Pana Dyrektora:

"Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy czytając „Quo vadis”, w ramach akcji Narodowe Czytanie Literatury. We wrześniu obejrzeliśmy widowisko historyczne „Tamten wrzesień”, a w czerwcu wspólnie z uczniami szkół powiatowych bawiliśmy się na Licealiach. Jak co roku, nasi maturzyści wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę, w styczniu zatańczyli poloneza na kraśnickim rynku, a w lutym, po raz drugi, zorganizowaliśmy Dzień Ciepłego Swetra. W bieżącym roku szkolnym została wyremontowana droga do szkoły, dzięki czemu, jako jedyni w powiecie idziemy pod górkę po czerwonym dywanie, a komunikacja MPK wjeżdża niemal do budynku szkoły. Jakby tego nie wystarczyło, jako środek transportu do szkoły posłużył nawet ciągnik – fantazja uczniów „Górki” nie zna granic. Możemy również, jako jedyni w powiecie, a może w województwie, odbyć wirtualny spacer po szkole.     W czwartki dbający o kondycję „Górkowicze” uczestniczyli w zajęciach fitness, a w listopadzie w naszej szkole powstało Szkolne Koło PCK. To jeszcze nie wszystko. Innowacją wprowadzoną w roku bieżącym były zajęcia z rysunku technicznego prowadzone w szkole przez pracownika naukowego Politechniki Lubelskiej, a nasi uczniowie pokazami chemicznymi zachwycili nawet przedszkolaków.

W ramach współpracy z lubelskimi uczelniami uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych na Uniwersytecie Medycznym, wzięli udział w pokazach chemicznych na UMCS, Salonie Maturzystów, XII Lubelskim Festiwalu Nauki, XIII Lubelskich Spotkaniach z Nauką, odwiedzili legendarną "Szkołę Orląt" w Dęblinie, dwukrotnie wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS, a uczniowie technikum uczestniczyli w Konferencji informatycznej CHECK IT, wykładzie z robotyki na UMCS oraz udali się nawycieczkę zawodową do zakładu DotMedia . W marcu grupa uczniów wyjechała na Euroweek, a w ramach współpracy z organizacją AIESEC  gościliśmy studentów z Iranu i Meksyku.

Na terenie szkoły zorganizowano liczne spotkania z ciekawymi ludźmi – w sali gimnastycznej jeszcze słychać okrzyki zachwytu uczennic po ostatnim spotkaniu z Aleksandrem Maziarzem, zawodnikiem złotej drużyny „ZAKSY” Kędzierzyn Koźle, Mistrza Polski w piłce siatkowej.

Miniony rok szkolny obfitował w liczne wycieczki przedmiotowe, integracyjne oraz umożliwiające spotkanie z kulturą wysoką. Ogniska, wyjazdy na mecze, narty, łyżwy, kajaki, strzelnicę, itp. z pewnością pozwoliły Wam lepiej się poznać i dostarczyły niezapomnianych wrażeń i oczywiście zdjęć na facebooku.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym „Uciekaj przed nałogiem”, a grupa dziewcząt z II b wraz z wychowawczynią przebiegła 5 km w XXIII Biegu Po Uśmiech .

Nasi uczniowie brali też udział w licznych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Do niewątpliwych sukcesów należy udział Oli Jarosz w finale III Olimpiady Wiedzy o Mediach. Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w XII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II. Hania Czech i Ola Jarosz zajęłyII miejsce w wojewódzkim konkursie „Wielcy twórcy literatury rosyjskiej”. Uczniowie „ Górki” znaleźli się w finale konkursu języka niemieckiego„ An der KUL ist Deutsch cool!”, Alicja Skrobucha zajęła II miejsce w II etapie VIII Konkursu Biochemicznego zdobywając indeks Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS oraz IV miejsce w Wojewódzkim Finale Konkursu Genetycznego.Mateusz Gąbka wziął udział w eliminacjach okręgowych XLIII Olimpiady Historycznej. Sukcesem szkolnych artystów jest II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej orazdwa wyróżnienia w V edycji wojewódzkiego konkursu „Cuda Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych”. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie multimedialnym „Na dalekiej Ukrainie. Śladami bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza." Podczas Licealiów zajęliśmy I miejsce w międzyszkolnym turnieju CS:GO „ZS3 Cooler Master” i w zawodach sprawnościowych oraz III miejsce w piłce siatkowej.

Również poza szkołą nasi uczniowie odnoszą sukcesy sportowe. Agata Miecznikowska z koleżankami została wicemistrzynią Polski w Karate Tradycyjnym , a Oskar Mikołajczak został Najpopularniejszym Sportowcem Powiatu Kraśnickiego 2016.

26 uczniów naszej szkoły otrzymało Stypendia, w ramach programu, Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017”, 2 StypendiaPrezesa Rady Ministrów i 54 Stypendia Starosty Kraśnickiego. W minionym roku szkolnym uczestniczyliśmy też w wielu akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności w kraśnickich sklepach, zbiórkach karmy dla psów."

W nastepnej kolejności głos zabrał Pan Starosta, który zwrócił uwagę, że mininy rok szkolny był rokiem wytężonej pracy zarówno grona pedagogicznego jak i młodzieży. Złożył również życzenia udanych wakacji.

Po zakończeniu przemówień Dyrektor poprosił Pana Starostę o pomoc we wręczaniu świadectw i nagród uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem. W tym roku była to szczególnie liczna grupa.

Uczennicą, która uzyskała najwyższą w szkole średnią ocen jest Patrycja Zgardzińska z klasy IF  – średnia ocen 5,88. 

Pozostali uczniowie to:

Klasa I A:

- Martyna Powęzka – 5,13

- Paulina Kępa – 5,0

Klasa I B:

- Aleksandra Gregorczyk – 5,0

- Adrian Rachoń – 4,88

Klasa I C:

- Klaudia Zdolska – 5,31

- Alicja Rębacz – 5,31

- Klaudia Świąder – 5,13

- Dominika Kuplińska – 4,81

- Weronika Zając – 4,81

Klasa I D:

- Mateusz Gąbka – 5,56

- Kinga Szymańska – 5,56

- Agnieszka Cichocka – 5,5

- Agata Miecznikowska – 5,44

- Maja Sygacz – 5,44

- Weronika Trynkiewicz – 5,44

- Emanuela Bis – 5,38

- Magdalena Gryta – 5,38

- Błażej Madras – 5,31

- Maria Bryczek – 5,19

- Olga Hałabiś – 5,19

- Martyna Rynkowska – 5,19

- Weronika Nazar – 5,13

- Dominika Gałęzowska – 5,06

- Hanna Czech – 5,0

- Dominika Ćwieka – 5,0

- Marcelina Łukasik – 5,0

- Ilona Żuraw – 5,0

- Magdalena Wójtowicz – 4,88

- Weronika Iracka – 4,88

- Oskar Zając – 4,81

- Katarzyna Szkałuba – 4,81

- Julia Hajdenreich – 4,81

- Jakub Wojtaszek – 4,75

Klasa I E:

- Karolina Hałabiś – 4,81

- Aleksandra Jarosz – 5,5

- Oliwia Kołtun – 5,0

- Aleksandra Kozioł – 4,75

- Katarzyna Kutyba – 4,88

- Anna Oszust – 4,75

- Sandra Rzepka – 4,75

- Klaudia Sowa – 4,81

- Aleksandra Surdacka – 5,25

- Karol Żuraw – 5,19

Klasa I F:

- Luiza Grinberg – 5,31

- Faustyna Maryniuk – 5,31

- Weronika Lis – 5,13

- Weronika Drop – 4,88

Klasa II A:

- Sylwia Dębicka – 5,67

- Aleksandra Studzińska – 4,89

- Patryk Bąk – 4,78

- Patryk Kaźmierak – 4,78

Klasa II B:

- Kamila Grochocka – 5,38

- Kinga Michałek – 5,13

- Agata Suluga – 5,0

- Jadwiga Szwedo – 5,0

Kl. 2c

- Marlena Fac – 5,11

- Patrycja Machaj – 5,11

- Łucja Walas – 5,11

- Konrad Żuraw – 5,0

- Magdalena Blacha – 4,78

Klasa II D:

- Alicja Łyjak – 5,56

- Tadeusz Chmiel – 5,13

- Wiktoria Marzec – 5,11

- Weronika Skrzypek – 5,11

- Paulina Wójcik – 5,0

- Natalia Pielaszkiewicz – 5,0

- Julia Tomczyk – 4,78

Klasa II F:

- Ilona Koślak – 4,78

- Natalia Kawęcka – 4,78

Klasa I AT:

- Kacper Kloc – 5,06

- Konrad Ciempiel – 4,83

- Kamil Surdacki – 4,83

Klasa III AT:

- Likos Łukasz – 5,14

- Rosły Kacper – 5,08.

Wyróżnieni nagrodami zostali również uczniowie,  którzy mają wzorowy stosunek do obowiązków szkolnych. Nagrody za 100 % frekwencję otrzymali:

Emanuela Bis, Olga Hałabiś i Jakub Wojtaszek z I D oraz Aleksandra Dziewa i Patrycja Zgardzińska z I F.

Na zakończenie wystąpienia Dyrektor przypomniał, że czas wakacji nie oznacza, że braku aktywności środowiska szkolnego. Od 3 lipca gościć będziemy grupę młodzieży z belgijskiego Ruiselede, która weźmie udział w kolejnej edycji wymiany młodzieżowej, trwjącej od 2002 roku.

Żegnając wszystkich zgromadzonych Dyrektor podziękował za trud pracowników i młodzieży oraz życzył, aby  czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki, po którym bezpieczne  powrócimy i w pełni sił i młodzieńczej radości spotkamy się 1 września.

 

Tegoroczna Wakacyjna Piosenka

Słowa

O Piosence

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top