Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor - pan Piotr Miecznikowski przywitał panią Renatę Łukasik – przedstawicielkę organu prowadzącego, grono pedagogiczne oraz zgromadzoną młodzież.

Podsumowując mijający rok szkolny dyrektor przypomniał o takich przedsięwzięciach i wydarzeniach jak: realizacja projektu „Rozwój – szansą na sukces”, współpracę ze szkołami z Włoch, Francji i Hiszpanii w ramach projektu „We are what we eat” (Comenius), koncert „Pamięć nie dała się zgładzić…”oraz II miejsce naszej szkoły w powiatowej rywalizacji sportowej. 
Najważniejszym punktem każdego zakończenia roku szkolnego jest wyróżnienie najlepszych uczniów. Zgodnie z tradycją otrzymali oni swoje świadectwa i nagrody książkowe na sali, wobec całej społeczności szkolnej. Byli to:

Z klasy I B:
Damian Goleń – śr. ocen 4,8
Paweł Kufel – śr. ocen 4,87
Izabela Szaja – śr. ocen 5,3
Przemysław Wnuk – śr. ocen 5,07

Z klasy I C:
Ewelina Chmiel – śr. ocen 5,13
Dominika Gałczyńska – śr. ocen 5,2
Aleksandra Kędziora – śr. ocen 5,2
Natalia Nieradko – śr. ocen 5,64
Karolina Niewola – śr. ocen 4,8
Sylwia Reszka – śr. ocen 5,0
Patrycja Wicha – śr. ocen 4,87

Z klasy I G:
Barbara Kamińska – śr. ocen 4,76
Mateusz Kliza – śr. ocen 4,94
Aneta Olszyńska – śr. ocen 4,88

Z klasy II A:
Paulina Gąska – śr. ocen 5,0
Paulina Jaskowska – śr. ocen 5,07
Mateusz Krzemiński – śr. ocen 4,86
Patryk Serwatka – śr. ocen 5,0
Sylwia Tylus – śr. ocen 5,29
Weronika Zdyb – śr. ocen 5,57
Arkadiusz Żuraw – śr. ocen 4,79 

Z klasy II D:
Daria Baran – śr. ocen 5,3
Wioleta Boczek – śr. ocen 5,2
Dominika Cieślicka – śr. ocen 4,93
Dominika Miernik – śr. ocen 5,0
Karolina Ufniarz – śr. ocen 4,79. 

Dyrektor pogratulował wymienionym uczniom osiągniętych wyników i życzył jeszcze większych sukcesów w kolejnych latach nauki w naszej szkole. Wspomniał przy tym, że dzień zakończenia roku szkolnego to jednocześnie dzień odbioru świadectw maturalnych przez tegorocznych absolwentów. Poinformował zebranych, że wyniki tegorocznej matury w naszej szkole są bardzo dobre: 100 % maturzystów zdało egzamin z matematyki, 99 % z języka polskiego i 97 % z języka angielskiego. Gratulacje i podziękowania za tak dobry wynik egzaminu dyrektor skierował do naszych absolwentów oraz nauczycieli. 

W dalszej części swojego wystąpienia poinformował, 
że Rada Pedagogiczna zatwierdziła kandydata do stypendium Prezesa Rady Ministrów na kolejny rok szkolny. Wytypowana została uczennica z najwyższą średnią w szkole – Natalia Nieradko z klasy I C.

Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród książkowych. Otrzymali je:

· Paulina Gąska i Arkadiusz Żuraw z kl. II A, Daria Baran z kl. II D, Natalia Nieradko z kl. I C, Agata Mańka z kl. I B oraz Tomasz Kucio z kl. I A – za 100%-ową frekwencję,

· Tomasz Kucio z kl. I A - bardzo dobry wynik w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” (uczeń p. Deonizego Podgajnego),

· Paulina Jaskowska, Weronika Zdyb, Mateusz Krzemiński – z kl. II A, Mateusz Kliza z kl. I G za bardzo dobre wyniki oraz Marcin Kurzyna z kl. III D za wynik maksymalny w konkursie matematycznym Olimpiada „Test Matematyka Plus – Oxford” (uczniowie p. Krystyny Michnal, p. Bożeny Mozgawy oraz p. Mirosława Skrobuchy),

· Paulina Gąska, Arkadiusz Żuraw, Paulina Jaskowska, Weronika Zdyb, Krzysztof Gołoś, dyplomy uznania otrzymują zaś: Bartłomiej Byra, Paweł Toporowski, Paweł Zięba, Sylwia Tylus, Adrian Tarkowski i Paweł Nowacki – wszyscy z kl. II A za udział i wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA (uczniowie p. Marii Cios),

· Bogumiła Bartkiewicz z kl. II C za udział w finale wojewódzkim XXVII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (uczennica p. Jadwigi Nowomiejskiej),

· Natalia Nieradko, Ewelina Chmiel, Dominika Gałczyńska, Aleksandra Kędziora – z kl. I C, Przemysław Wnuk z kl. I B, Mateusz Gołąb z kl. I A, Aneta Olszyńska i Mateusz Kliza z kl. I G, Sylwia Tylus i Paulina Jaskowska z kl. II A, Katarzyna Jargieła z kl. II B za udział w II etapie konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy” zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (uczniowie p. Zofii Szafran),

· Ewa Śpiewak i Tomasz Kucio – kl. I A, Marcin Śliwka, Paweł Kufel, Karolina Michalak - z klasy I B, Aneta Kamińska, Karolina Niewola, Dominika Nowakowska – z kl. I C, Edyta Rydzewska, Karolina Dobrzyńska – z kl. I F – za udział w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat”.

Szczególnym momentem tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego było pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani prof. Marty Plewy. W imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor podziękował Pani Profesor za zaangażowanie, z jakim wypełniała obowiązki nauczyciela biologii w naszej szkole. Przypomniał, że wychowała wiele pokoleń absolwentów, a jej uczniowie odnosili sukcesy na konkursach i olimpiadach, również na tych najwyższych szczeblach: wojewódzkim i centralnym. 

Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor podziękował za całoroczną pracę wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz młodzieży i życzył udanego wakacyjnego wypoczynku. 
Głos zabrała pani Renata Łukasik, odczytując okolicznościowy list, jaki skierował do społeczności naszej szkoły Starosta Kraśnicki. W liście Pan Starosta dziękował wszystkim gronu pedagogicznemu i pracownikom za pracę w ciągu roku szkolnego, młodzieży gratulował sukcesów w konkursach przedmiotowych, a wszystkim życzył zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top