W sobotę 11 października nasz kraj opuścili goscie uczestniczący w spotkaniu w ramach projektu "Różnice zbliżają" finansowanego ze środków programu Comenius.

W ramach tego projektu do naszej szkoły przyjechały delegacje pięciu krajów-uczestników Projektu: Anglii, Bułgarii, Francji, Rumunii i Turcji. W sumie przyjechały 34 osoby (18 uczniów i 16 opiekunów). Zagraniczni  i polscy uczestnicy spotkania brali czynny  udział w różnych działaniach przewidzianych w jego programie. Przeprowadzono zajęcia warsztatowe (np. prezentacje nt. krajów, miast i szkół uczestników, warsztaty poświęcone tożsamości narodowej) oraz wycieczki (do Lublina i Sandomierza).

W trakcie pobytu w naszym mieście nasi zagraniczni goście mieli możliwość zapoznania się z historią naszego miasta, regionu oraz kraju.

W prywatnych rozmowach, jak i w ankiecie ewaluacyjnej podsumowującej działania w Kraśniku, uczestnicy wyrażali się bardzo pozytywnie o przebiegu i formie zajęć. W czasie pożegnalnego wieczorku w piątek, można było usłyszeć  dużo przychylnych opinii, ze wzruszeniem goście żegnali się z naszymi uczniami, naszą szkołą, naszym miastem i krajem. Dla większości z nich był to pierwszy pobyt w Polsce.

Spotkanie w Kraśniku było  już czwartym w ramach Projektu. Czekają nas jeszcze dwa:  w Rumunii (marzec 2015) oraz we Francji (maj 2015). W czasie konsultacji opiekunów, w piątek 10 października, zostały omówione plany na przyszłość oraz ustalone zostały zadania, jakie będą wykonywać uczestnicy w czasie tych dwóch ostatnich spotkań.

Na zdjęciu wprowadzajacym uczestnicy wymiany na przed budynkiem szkoły.

Fotogaleria

Film ze spotkania projektowego

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top