Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

W dniach od 16 do 23 marca 2014 r. grupa uczennic z "Górki" wraz z opiekunami wzięła udział w angielskim etapie programu wymiany młodzieży " Różnice nas zblizają" realizowanego ze środków programu Comenius. W wymianie obok gospodarzy i naszej grupy wzięli udział uczniowie i opiekunowie z Bułgarii, Turcji, Rumunii i Francji.

Gościliśmy w szkole średniej w Birmingham, dzięki czemu mieliśmy mozliwość wzięcia udziału w zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez angielskich nauczycieli.  W ramach zajęć projektowych  każda grupa zaprezentowała swoją szkołę, kuchnię regionalną  i święta zimowe. Mieliśmy więc okazję degustować regionalne potrawy i produkty krajów uczestników projektu na przykład francuskie i bułgarskie sery, rumuńskie wędliny, kawę po turecku i tureckie słodycze, angielską fasolę. Wielkim przebojem okazała się Śliwka Nałęczowska w czekoladzie, sękacz, pierniki i krówki, które przywieźliśmy z Polski. Uczestnicy projektu wzieli również udział w konkursach związanych z geografią, historią, literaturą , muzyka i sportem przede wszystkim Anglii. Uczyliśmy się tradycyjnego angielskiego wiejskiego tańca. W ramach Winter Festivalu zaprezentowaliśmy jak świętujemy Boże Narodzenie i bawimy się w karnawale. Duzym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia ze studniówki.

We wtorek 18 marca odwiedziliśmy Stratford - miejsce urodzenia Williama Szekspira gdzie mieliśmy okazję obejrzeć pamiątki zwiazane z wielkim poetą i dramaturgiem i poczuć niepowtrzalny klimat teatru elżbietańskiego. 

Czwartek 20 marca spędziliśmy w Londynie. Zobaczyliśmy uroczystą zmianę wart pod Pałacem Buckingham,  odwiedziliśmy Downing Street, gdzie pod numer 10 mieszka i urzęduje premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Pospacerowaliśmy po ulicach i placach Londynu,  Trafalgar Square, Picadilly Circus, Oxford Street, bulwarach nad Tamizą. Nasz pobyt w Londynie rozpoczeły i zakończyły kuranty Big Bena. Po zwiedzeniu Londynu wróciliśmy przez dzielnicą Chelsa do Birmigham.

Piatek 21 marca minął pod znakiem czekolady. Przedpołudnie zajeła nam tradycyjna angileska wilkanocna zabawa, polegająca na szukaniu czekoladowych jajek schowanych na dziedzińcu szkoły. kokurencję wygrali Turcy, którzy znaleźli ich najwięcej. Popołudnie spędzilismy w świecie Cadbury. poznaliśmy historię pojawienia się czekolady w Europie i jaki użytek z niej zrobiła rodzina Cadbury. Poznaliśmy elementy procesu powstawania czekolady i zrobiliśmy zakupy w firmowym sklepie.

W sobotę 22 marca zwiedziliśmy Birmingham, gdzie szczegolne wrażenie zrobiła na nas największa biblioteka w Europie i zbiory muzeum i galerii sztuki.

W niedzielę wylecieliśmy z lotniska w Birmingham i po wylądowaniu w Rzeszowie wróciliśmy w godzinach wieczornych do Kraśnika.

Więcej informacji na temat naszego pobytu w Anglii znajdziecie tutaj oraz na naszym Facebooku zapraszamy również do galerii zdjęć

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top