Nasza Panorama

Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 28 kwietnia 2020

7 października rozpoczął się kolejny etap realizowanego w naszej szkole projektu 'Jesteśmy tym co jemy' (program Comenius). Tym razem jesteśmy we Francji w urokliwym Royan gdzie spędzimy tydzień wraz z rówieśnikami z Francji, Hiszpanii i Włoch.

Podróż do Royan była długa i męcząca, ale ciekawe zajęcia na miejscu wynagradzają nam trudy podróży. Oto krótka relacja z pierwszego dnia wymiany:

O godz 1.00 wyjechaliśmy z Kraśnika do Warszawy na lotnisko. Lot do Paryża upłynął bardzo szybko w miłej atmosferze i dostarczył wielu emocji gdyż niektórzy z nas po raz pierwszy lecieli samolotem.

W Paryżu spędziliśmy kilka godzin zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Udało nam się zobaczyć między innymi Wieżę Eiffla, Łuk Triumfialny, Pola Elizejskie, Katedrę Notre Dame, Luwr oraz kościół Św Magdaleny, w którym modlili się królowie Francji. Zmęczeni lecz szczęśliwi wróciliśmy na lotnisko, a następnie udaliśmy się na stację koleji TGV, którą pomknęliśmy do Bordeaux. Tam spotkaliśmy się z pozostałymi uczestnikami wymiany i razem udaliśmy się autokarem do Royan. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez rodziny francuskich kolegów, których gościliśmy w Polsce w kwietniu.

Karolina Skrzyńska

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top