16 kwietnia w sali gimnastycznej naszego Zespołu odbyło się uroczyste rozpoczęcie tygodniowego spotkania w ramach projektu „We are what we eat” finansowanego z programu Comenius. W gościnnych progach naszej szkoły powitaliśmy 24 uczniów z Francji, Hiszpanii i Włoch oraz ich opiekunów.

Przybyłych gości powitał Dyrektor pan Piotr Miecznikowski, a w imieniu Starostwa Powiatowego Wicestarosta Kraśnicki pan Jarosław Czerw. Po powitaniu wysłuchaliśmy hymnów poszczególnych państw, biorących udział w projekcie. Następnym punktem uroczystości było przedstawienie się każdego z uczestników oraz prezentacja regionów i szkół, z których przybyli nasi goście. Z dużym zainteresowaniem zebrani obejrzeli film, stanowiący wspomnienie ze styczniowego pobytu we Włoszech. Pierwsza część uroczystości zakończyła się prezentacją o Polsce oraz uroczym występem najmłodszego pokolenia Kraśniczan – przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5, którzy zaprezentowali wiązankę tańców ludowych. Po przerwie uczestnicy projektu wysłuchali wykładu pani Anny Strzyż - Powiatowego Inspektora Sanitarnego pt. „Racjonalne żywienie z uwzględnieniem produktów naturalnych”. W dalszej kolejności swoje prezentacje dotyczące żywienia przedstawili uczniowie naszej szkoły: Dominika Gałczyńska kl. 1 c, Izabela Szaja kl. 1 b i Karolina Skrzyńska kl. 2 c. Były one wynikiem pracy nad realizacją założeń projektu, podobnie jak prace plastyczne prezentowane podczas spotkania. Widzowie obejrzeli również występ wokalny Natalii Pielaszkiewicz z kl. II C oraz jej siostry – Kaji. Zagranicznym gościom bardzo spodobał się polonez w wykonaniu uczniów naszego Liceum. Niespodzianką dla nich było zaproszenie do wspólnego wykonania tego tradycyjnego polskiego tańca. Mimo tremy zagranicznych gości taniec udał się doskonale. Na tym zakończyło się spotkanie w szkole, po którym udaliśmy się na wspólny obiad. Po południu odbył się na krótki koncert w Szkole Muzycznej I stopnia w Kraśniku. Bardzo miło powitała nas pani dyrektor Anna Mazur. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności zaprezentowanych przez kilkunastu młodych wykonawców. Ostatnim punktem programu tego dnia były występy młodzieży w Centrum Kultury i Promocji. Naszych gości zachwyciły zarówno pokazy taneczne jak i występy wokalne, zwłaszcza w wykonaniu Magdaleny Mazurek – absolwentki I LO oraz Olgi Radwan – ucz. kl. 3 E I LO. Nasz pobyt w CKiP był możliwy dzięki uprzejmości pani dyrektor Edyty Bodys. Resztę dnia goście spędzili razem z goszczącymi ich rówieśnikami. Tak zakończył się bogaty w wydarzenia dzień. W ciągu najbliższego tygodnia młodzież będzie kontynuować pracę nad projektem oraz poznawać kulturę naszego kraju. Mamy nadzieję, że spędzone wspólnie najbliższe 5 dni będą owocne dla projektu i sprawią, że pobyt w Polsce będzie niezapomniany dla uczestników projektu.


Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
Data : wtorek, 9 czerwiec 2020
10
Data : środa, 10 czerwiec 2020
13
Data : sobota, 13 czerwiec 2020
14
Data : niedziela, 14 czerwiec 2020
15
Data : poniedziałek, 15 czerwiec 2020
16
Data : wtorek, 16 czerwiec 2020
17
Data : środa, 17 czerwiec 2020
18
Data : czwartek, 18 czerwiec 2020
19
Data : piątek, 19 czerwiec 2020
20
Data : sobota, 20 czerwiec 2020
21
Data : niedziela, 21 czerwiec 2020
24
Data : środa, 24 czerwiec 2020
25
Data : czwartek, 25 czerwiec 2020

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top