Soczystozielone Bieszczady powitały nas piękną pogodą, a przewodnik Witek osobliwym dowcipem, dzięki czemu humor nie opuszczał nas przez 3 dni wycieczki.

Piękne widoki rekompensowały nam trud włożony w pokonanie wielu kilometrów (nawet na wycieczce mieliśmy ciągle pod górkę...). Już pierwszego dnia Mała Rawka, która miała być rozgrzewką przed wyprawą na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę, dała nam w kość. Na szczęście aura była wyjątkowo sprzyjająca, co pozwoliło na upajanie się kojącym pięknem otaczającej nas przyrody. O tym, że pokonywanie Bieszczadzkich szlaków to nie błahostka, przekonaliśmy się obserwując akcję ratunkową (z użyciem śmigłowca) przeprowadzoną przez GOPR, w którą zaangażował się również nasz przewodnik.

Dopełnieniem mile spędzonych dni na szlakach górskich było nasze miejsce zakwaterowania w pięknie położonym pensjonacie Szeptucha w Polańczyku nad jeziorem Solińskim.

Dwa dni minęły w okamgnieniu. Ostatniego dnia przed południem zwiedziliśmy cerkiew w Górzance oraz monumentalne ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.Miłym akcentem była wizyta w "Słodkim Domku," gdzie mogliśmy delektować się pysznymi słodkościami i nabrać energii przed zwiedzaniem Zamku – Muzeum Historycznego w Sanoku, w którym znajduje się imponująca Galeria Zdzisława Beksińskiego. Prace tego kontrowersyjnego artysty oraz tragiczne losy rodziny Beksińskich wzbudziły ogromne zainteresowanie wielu z nas. Chętni mogli eksplorować przestrzeń najbardziej znanych obrazów pana Zdzisława za pomocą specjalnych okularów VR (Projekt De Profundis), co było niesamowitym przeżyciem i dopełnieniem wizyty w tej intrygującej galerii.

Serdecznie polecamy odwiedzenie strony muzeum, na której można zapoznać się z twórczością tego niezwykle płodnego, wybitnego artysty i obejrzeć wybrane obrazy (http://www.muzeum.sanok.pl/pl/wystawy-stale/galeria-zdzislawa-beksinskiego).

Wycieczki nie tylko relaksują, ale też edukują...

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top