5 czerwca wybraliśmy się wraz z kolegami i koleżankami z innych klas pierwszych do Zakopanego. Droga była długa, ale w miłej atmosferze mijała nam bardzo szybko.

Pierwszym punktem zwiedzania było sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Kolejnym miejscem, przedstawionym nam przez zabawnego przewodnika Bartka, mówiącego góralską gwarą, okazały się Kuźnice- dzielnica Zakopanego znajdująca się na obszarze Tatr. Później mieliśmy okazje zwiedzić skocznię narciarską, z której każdy z nas ma pamiątkowe zdjęcie. Następnie odwiedziliśmy Kościół Matki Bożej Częstochowskiej oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Jak sama nazwa wskazuje, pochowani są na nim zasłużeni mieszkańcy miasta. Ostatnim punktem zwiedzania były Krupówki. Wieczorem udaliśmy się do naszego pensjonatu, gdzie bardzo miło spędziliśmy czas przy ognisku, śpiewając, słuchając gry na gitarze oraz grając w siatkówkę.

Drugiego dnia pełni energii wyruszyliśmy w Dolinę Kościeliską, która mierzy ok. 9km długości. Po drodze wstąpiliśmy do Jaskini Mroźnej. Jej korytarzami w niskiej temperaturze przeszliśmy 773 metry. Ta wyprawa zajęła nam czas, który mogliśmy przeznaczyć na zwiedzanie w tym dniu. Zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczkę bez wątpienia możemy zaliczyć do bardzo udanych, dowiedzieliśmy się i zwiedziliśmy dużo, dodatkowo czas spędzony razem zbliżył nas do siebie. Wszyscy wróciliśmy do domu bogatsi o wiele cennych wspomnień. Naszymi opiekunami były panie: Magdalena Frączek, Beata Mazur-Porębska, Ewa Rej, Agnieszka Jakubczak.

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top