W czwartek 1 marca - w jeden z najzimniejszych, jeśli nie najzimniejszy dzień tej zimy, kl. 2d i część kl. 2c wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
 

Niestety z czteromiesięcznym wyprzedzeniem (kiedy to były rezerwowane bilety do teatru) nie da się przewidzieć aury, ale dzięki temu, że zaplanowane działania odbywały się wewnątrz budynków, udało się przetrwać niedogodności pogodowe.
Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Sejmie RP. Dzięki temu, że obrady zakończyły się wcześniej niż planowano, mogliśmy wejść na salę sejmową i wysłuchać pani przewodnik, która bardzo ciekawie i rzeczowo opowiadała o działalności tej instytucji i pracy poszczególnych komisji, oraz zaprowadziła nas w najważniejsze miejsca dostępne dla zwiedzających. Prelekcję pani przewodnik uzupełnił poseł z Kraśnika p. Wojciech Wilk, który grzecznościowo po godzinach pracy zaopiekował się naszą grupą, a także opowiedział o praktycznych aspektach swojej pracy w Sejmie. Na zakończenie, pani przewodnik obdarowała grupę upominkami wynagradzając nam długie oczekiwanie na zwiedzanie.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich, noszącego też nazwę 'Polin,' które w 2016r. otrzymało nagrodę Europejskiego Muzeum Roku. Wszyscy zgodnie przyznajemy, że to wspaniałe muzeum zasłużyło na takie miano. Dzięki nowoczesnym technologiom mogliśmy odbyć interaktywną podróż przez różne okresy historyczne, poznając dzieje, kulturę i zwyczaje Żydów od początku ich osadnictwa na ziemiach polskich po historię najnowszą. W zwiedzaniu pomógł nam jeden z naszych nauczycieli historii – p. Mariusz Bieniek, który dzielił się swoją wiedzą dotyczącą Żydów i chętnie odpowiadał na nasze pytania.
Głównym celem wycieczki był kultowy musical "Metro" - miłe i odprężające zwieńczenie intensywnego dnia w stolicy. Mały, wymagający generalnego remontu teatr Buffo zdecydowanie zyskał na uroku po zgaszeniu świateł i pojawieniu się na scenie licznych aktorów, którzy zaprezentowali swoje imponujące umiejętności wokalne, taneczne i akrobatyczne, sprawiając, że scena tętniła życiem. Efekty świetlne i komputerowe dodały spektaklowi kolorytu i sprawiły że musical był pięknym widowiskiem.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top