23 kwietnia jest szczególny dla wszystkich Hiszpanów oraz osób uczących i fascynujących się językiem hiszpańskim. Tego dnia w Hiszpanii obchodzone są dwa święta: Międzynarodowy Dzień Książki (Día Internacional del Libro) oraz Dzień Języka Hiszpańskiego (Día del Idioma Español) na cześć najbardziej znanego poety, pisarza i dramaturga hiszpańskiego Miguela de Cervantesa, autora słynnego dzieła „El Ingenioso Hidalgo Don Quijote de la Mancha”(Don Kichot).

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z kl. 2e i 2f wraz z opiekunami p. Pauliną Smagą oraz p. Weroniką Margiel udali się na KUL na Dzień Języka Hiszpańskiego. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpień hiszpańskich wykładowców na temat współczesnej muzyki hiszpańskiej oraz o Miguelu de Cervantesie. Uczestniczyli również w inscenizacji sztuki „Sędzia rozwodów” (El juez de los divorcios) odegranej przez studentów pierwszego roku Hispanistyki na KUL oraz koncercie muzyki flamenco Andrzeja Lewockiego wraz z zespołem. Jedną z części programu był Quiz pt.: „Życie i twórczość Miguela de Cervantesa”, w którym jedna z uczennic naszej szkoły Barbara Lipiec (kl.2e) zajęła piąte miejsce i otrzymała wspaniałe nagrody.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i zdeterminowani do dalszej nauki języka hiszpańskiego, który zafascynował nas jeszcze bardziej.

Nos gusta el español :) ¡OLÉ!

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top