W dniach 13-14 czerwca klasa I F wspierana przez uczniów klas: I A, I C, I E, I D oraz I AT uczestniczyła w wycieczce na trasie Kraków – Oświęcim – Zator. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy królewski Kraków.

Przygotowane przez uczniów referaty pozwoliły zgłębić historię zabytków znajdujących się w obrębie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - Rynku Głównego. Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, kościół św. Andrzeja – to tylko niektóre miejsca przez nas odwiedzone. Kolejnym punktem zwiedzania była siedziba królów - Wawel. Następnie udaliśmy się na spacer po żydowskiej dzielnicy Kazimierz, która wywarła na nas niesamowite wrażenie. Powrót do hotelu ukazał nam nocny, tętniący życiem Kraków.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz – Birkenau. Pobyt w obozie wykorzystaliśmy również do poznania miejsc związanych z historią naszej szkoły. Oglądaliśmy blok 21, w którym więziony był dyrektor kraśnickiego gimnazjum w latach 1926-29 – Mieczysław Dominikiewicz. Zwiedzaliśmy również, pełniący rolę szpitala blok 20, w którym pracowała absolwentka naszej szkoły –rocznik 1929 – Marta Malik.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Przez pięć godzin korzystaliśmy z najbardziej ekstremalnych urządzeń znajdujących się w parku. Atmosfera ryzyka udzieliła się nawet opiekunom, którzy również postanowili sprawdzić swoją odporność na stres.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top