W dn. 29 października młodzież "Górki" po raz kolejny odwiedziła Lublin. Tym razem w wycieczce uczestniczyły klasy 1a oraz 1b wraz z wychowawczyniami p. Alicją Żabą i p. Joanną Kapuścińską oraz p. Marią Zalewską- Kapuścińską w roli opiekuna.
Wycieczce sprzyjała piękna, niemal sierpniowa pogoda, która z całą pewnością przyczyniła się do jej sukcesu.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Dla części młodzieży było to pierwsze zetknięcie się z obozem koncentracyjnym. Dzięki przewodnikowi, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wydarzeniach mających tam miejsce, młodzież znacznie poszerzyła swoją wiedzę na temat życia obozowego oraz eksterminacji przedstawicieli różnych narodowości, głównie Żydów. Wiele szokujących faktów długo pozostanie w pamięci młodzieży i miejmy nadzieję będzie przestrogą przed tym do czego może doprowadzić nietolerancja i ksenofobia.
Tragizm wydarzeń mających miejsce na Majdanku podkreśliło napotkanie grupy żydowskiej, która w krematorium odśpiewała piękną pieśń żałobną oddającą cześć pomordowanym w brutalny sposób rodakom. Wielu z nich nie mogło powstrzymać się od łez.

Drugim punktem programu wycieczki była projekcja filmu "Mój Biegun" w Cinema City Plaza.
Film opowiadający historię Jaśka Meli - najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu, głęboko poruszył wszystkich. Dramat rodziny Melów, która najpierw zmagała się z tragiczną śmiercią młodszego syna Piotrusia, a potem wypadkiem i niepełnosprawnością Jaśka, był dla oglądających film lekcją pokory, a sukcesy Janka, motywacją do pokonywania własnych słabości i zdobywania tego, co zdaje się być niemożliwe.
Zintegrowana i pełna pozytywnych wrażeń grupa powróciła do Kraśnika w godzinach wieczornych.

Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top