10 października 2013r. odbyła się wycieczka do Lublina, której celem było zwiedzenie niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obejrzenie filmu „Wałęsa, człowiek z nadziei. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas II G, II E oraz I C wraz z opiekunkami p. Anitą Czech, p. Izabelą Dekiel, p. Dorotą Wójtowicz oraz p. Moniką Michnik. 

Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie filmu, który opowiadał o dążeniu Lecha Wałęsy do polepszenia sytuacji w kraju. Film wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie ludzi w czasach komunizmu oraz poznaliśmy wiele interesujących faktów z życia człowieka tak ważnego dla wszystkich Polaków, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. 
Następnie udaliśmy się na Majdanek. Ogromne wrażenie wywarła na nas już sama wielkość obozu. Wizyta w muzeum bardzo nas wzruszyła a jednocześnie zaszokował fakt ilu ludzi straciło tam życie. Dzięki przewodnikom poznaliśmy fakty o zbrodniach nazistów popełnionych w czasie II wojny światowej, a także wiele ciekawostek. Nikt z nas nie przypuszczał, że nazistowskie mundury były szyte przez firmę Hugo Boss. 
Wyjazd uważamy za bardzo udany, a wspomnienia z pewnością pozostaną długo w naszej pamięci. 

Uczniowie kl. I C 

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top