Uczniowie klasy III E i III C 25 września 2012 udali się do Lublina, by uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami OKE w Krakowie w ramach Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy, który zorganizowany był w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Oferta, którą przygotowali organizatorzy Salonu, była bardzo bogata. Uczestnicy mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami OKE, wysłuchać ich wykładów na temat matur.
. Uroczystego otwarcia VI Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy dokonał rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. Marian Wesołowski, Lech Gawryłow - dyrektor OKE, Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Wszyscy zachęcali maturzystów do wykorzystania okazji, by zapoznać się z ofertami wyższych uczelni, nie tylko lubelskich. Oferta, którą przygotowali organizatorzy Salonu, była bardzo bogata. Uczestnicy mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami OKE, wysłuchać ich wykładów na temat matur.
Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem pana Lecha Gawryłowa, dyrektora OKE, który zapoznał słuchaczy z procedurami egzaminów maturalnych. Swoje wystąpienie zakończył następującymi słowami – życzeniami adresowanymi do maturzystów Anno Domini 2013:
„Mierz w księżyc, jak nie trafisz, wylądujesz pośród gwiazd”. W kontekście egzaminu maturalnego oznacza to rezygnację z zastanawiania się czy zdam maturę, i poszukiwanie odpowiedzi , jak zdać ją najlepiej”.
O stereotypach związanych z maturą z języka polskiego mówił pan Bogdan Kozak, odpowiedzialny w OKE za język polski. 
Pobyt w Lublinie na pewno uświadomi wielu uczniom, jak wiele zależy od nich samych , ich pracy, sumienności. Usłyszeli jak szkodliwe są stereotypy, szczególnie te związane z maturą.
Uczniowie wrócili do Kraśnika bogatsi nie tylko w wiedzę zdobytą w czasie spotkań , wykładów, ale także obładowani ulotkami, materiałami informacyjnymi. Część z nich będzie można znaleźć w szkolnej bibliotece.

Opiekunami uczniów były panie E. Kozłowska, W. Skrzyńska, G. Stęgierska i pani stażystka Monika Blat.

Zapraszamy do galerii ...

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top