Wycieczki przyrodnicze w Pieniny uczniów klas drugich, realizujących biologię w zakresie rozszerzonym, to już niemal tradycja naszej szkoły. Nie inaczej było również w tym roku. Trzy piękne, majowe dni (23-25.05.) uczniowie klas II C i D spędzili na górskich szlakach.

Pierwszy dzień wycieczki to spacer po Szczawnicy, wędrówka wzdłuż Wąwozu Homole, a potem przejazd do hotelu „Pod Wulkanem” w Kluszkowcach. Drugi dzień był idealny dla miłośników pięknych widoków, których nie zabrakło podczas przejścia szlakiem Małych Pienin. Jest to ciekawa i urozmaicona trasa grzbietowa, wiodąca przez szereg szczytów. Słoneczna pogoda sprzyjała aktywności w pięknym otoczeniu przyrody. Najambitniejsi zdobyli nawet najwyższy szczyt w Pieninach – Wysoką zwaną też Wysokimi Skałkami (1052 m n.p.m.). Nie zabrakło również „atrakcji” w postaci burzy z piorunami. Na szczęście spotkała nas ona, gdy już schodziliśmy ze szlaku. Zanim jednak dotarliśmy do autokaru trochę przemokliśmy. Ostatni dzień to wejście ścieżką dydaktyczną z Kluszkowiec przez Wąwóz Papieski na szczyt Wdżar, a tu znowu piękny widok: Zbiornik Czorsztyński, okoliczne wzniesienia, a w oddali majestatyczne Tatry. Na koniec jeszcze zjazd z góry Wdżar torem saneczkowym typu Alpine coaster i mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną do Kraśnika.

Wycieczkę zorganizowały panie Jadwiga Nowomiejska i Beata Szaja, a opiekę nad młodzieżą sprawowały również panie Ewa Rej i Monika Pawłasek.

Srebrna Tarcza

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top