W przyszłym roku obchodzić będziemy setną rocznicę powstania I LO im.Tadeusza Kościuszki. Oprócz oficjanych uroczystości, które planowane są na wrzesień 2018, liczymy na to, że absolwenci po raz kolejny zechcą spotkać się na Zjeździe Absolwentów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska absolwentów, zgłaszane między innymi przez osoby zaangażowane w organizację poprzednich spotkań absolwenckich, szkoła inicjuje organizację Zjazdu Absolwentów I LO im.Tadeusza Kościuszki w Kraśniku (oraz szkół, których obecne I LO jest kontynuatorem).

Podobnie jak w czasie poprzednich Zjazdów, szkoła pomoże w  pracy organizacyjnej.Na stronie internetowej oraz szkolnym profilu Facebook zamieszczane będą informacje związane z organizacją imprezy. W szkole będą odbywać się spotkania Komitetu organizacyjnego, pracownicy szkoły (którzy w znacznej części są również jej absolwentami) w czasie wolnym od obowiązków pracowniczych pomogą w czynnościach administracyjnych takich jak przygotowywanie, drukowanie i wysyłanie materiałów związanych ze Zjazdem,  pomoc w organizacji pobytu na Zjeździe osobom, które być może, przez lata utraciły kontakt z rodzinnym miastem i regionem oraz innych, których na dzień dzisiejszy nie sposób przewidzieć. Szkoła udostępni pomieszczenia, które moga być pomocne w organizacji  imprezy, z okazji rocznicy planujemy wzbogacenie Izby Tradycji o nowe eksponaty uzyskane dzięki życzliwości jej absolwentów i sympatyków. Do organizacji spotkania włączy się pod opieką wychowawców ucząca się młodzież, dla której będzie to z jednej strony nowe doświadczenie w pracy organizacyjnej, a z drugiej wspaniała lekcja wychowawcza.

Jednak główny ciężar organizacji Zjazdu spoczywa na środowisku absolwentów. Konieczne jest zebranie grupy osób, które zajmą się wyzwaniami organizacyjnymi.

Zjazd to duża impreza, w poprzednich spotkaniach absolwentów brało udział po kilkaset osób, bardzo często przyjeżdżających nawet z odległych zakątków świata. Stanowi  to duże wyzwanie, dla tych którzy zechcą poświęcić swój czas na pracę społeczną dla dobra całego środowiska.   

Zapraszamy  wszystkich chętnych absolwentów i sympatyków szkoły do pracy w Komitecie Organizacyjnym Zjazdu na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w szkole (sala numer 8)  4 października (środa) o godzinie 16.00.  Nie ma znaczenia rok ukończenia szkoły, liczy się chęć poświęcenia czasu, znajomość środowiska absolwentów, otwartość i umiejętność pracy w grupie oraz zmysł organizacyjny. 

Dodatkowych informacji i wyjaśnień zwiazanych ze spotkaniem  udziela, w godzinach pracy,  sekretariat szkoły tel. 81-825-24-26 (mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Ze wzgledów organizacyjnych mile widziane będzie wcześniejsze poinformowanie sekretariatu szkoły o zamiarze wzięcia udziału w spotkaniu.

Pracownicy i Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Brązowa Tarcza

Kalendarz

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top