W przyszłym roku obchodzić będziemy setną rocznicę powstania I LO im.Tadeusza Kościuszki. Oprócz oficjanych uroczystości, które planowane są na wrzesień 2018, liczymy na to, że absolwenci po raz kolejny zechcą spotkać się na Zjeździe Absolwentów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska absolwentów, zgłaszane między innymi przez osoby zaangażowane w organizację poprzednich spotkań absolwenckich, szkoła inicjuje organizację Zjazdu Absolwentów I LO im.Tadeusza Kościuszki w Kraśniku (oraz szkół, których obecne I LO jest kontynuatorem).

Podobnie jak w czasie poprzednich Zjazdów, szkoła pomoże w  pracy organizacyjnej.Na stronie internetowej oraz szkolnym profilu Facebook zamieszczane będą informacje związane z organizacją imprezy. W szkole będą odbywać się spotkania Komitetu organizacyjnego, pracownicy szkoły (którzy w znacznej części są również jej absolwentami) w czasie wolnym od obowiązków pracowniczych pomogą w czynnościach administracyjnych takich jak przygotowywanie, drukowanie i wysyłanie materiałów związanych ze Zjazdem,  pomoc w organizacji pobytu na Zjeździe osobom, które być może, przez lata utraciły kontakt z rodzinnym miastem i regionem oraz innych, których na dzień dzisiejszy nie sposób przewidzieć. Szkoła udostępni pomieszczenia, które moga być pomocne w organizacji  imprezy, z okazji rocznicy planujemy wzbogacenie Izby Tradycji o nowe eksponaty uzyskane dzięki życzliwości jej absolwentów i sympatyków. Do organizacji spotkania włączy się pod opieką wychowawców ucząca się młodzież, dla której będzie to z jednej strony nowe doświadczenie w pracy organizacyjnej, a z drugiej wspaniała lekcja wychowawcza.

Jednak główny ciężar organizacji Zjazdu spoczywa na środowisku absolwentów. Konieczne jest zebranie grupy osób, które zajmą się wyzwaniami organizacyjnymi.

Zjazd to duża impreza, w poprzednich spotkaniach absolwentów brało udział po kilkaset osób, bardzo często przyjeżdżających nawet z odległych zakątków świata. Stanowi  to duże wyzwanie, dla tych którzy zechcą poświęcić swój czas na pracę społeczną dla dobra całego środowiska.   

Zapraszamy  wszystkich chętnych absolwentów i sympatyków szkoły do pracy w Komitecie Organizacyjnym Zjazdu na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w szkole (sala numer 8)  4 października (środa) o godzinie 16.00.  Nie ma znaczenia rok ukończenia szkoły, liczy się chęć poświęcenia czasu, znajomość środowiska absolwentów, otwartość i umiejętność pracy w grupie oraz zmysł organizacyjny. 

Dodatkowych informacji i wyjaśnień zwiazanych ze spotkaniem  udziela, w godzinach pracy,  sekretariat szkoły tel. 81-825-24-26 (mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Ze wzgledów organizacyjnych mile widziane będzie wcześniejsze poinformowanie sekretariatu szkoły o zamiarze wzięcia udziału w spotkaniu.

Pracownicy i Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Brązowa Tarcza

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

100 lat "Górki"

Projekty unijne

 

rpo

 

 

 

Ustawienia szablonu
Wybierz kolor
Red Green Blue Gray
Kolor tła
Kolor tekstu
Czcionka Google
Rozmiar czcionki
Krój czcionki
Scroll to top